Newsletter Rakouska č.2021/1

Dovolujeme si Vás informovat o novinkách ohledně naší nabídky nemovitostí v Rakousku. Podobně, jako je v současné době velký zájem o rekreační nemovitosti v České republice, je i zájem o koupi rekreační nemovitosti v Rakousku zvýšený.

14.1.2021

Při pořízení nemovitosti v Rakousku a v Německu počítejte s vyššími daněmi a poplatky

Česká republika je zemí s nejmenším daňovým zatížením v Evropě při pořízení, držení a prodeji nemovitosti.

3.12.2020

Koupě nemovitosti v Rakousku - problematika Hauptwohnsitz

Rekreační vs. hlavní bydlení (Freizeitswohnsitz vs. Hauptwohnsitz) Zájemci o koupi nemovitosti v Rakousku se setkávají s terminologií: hlavní bydlení (Hauptwohnsitz), druhé-rekreační bydlení (Zweitwohnsitz, Freizeitswohnung) a bydlení s rekreačním pronájmem (touristische – oder gebwerbliche Nützung).

23.11.2020

Nový Projekt - Lakeside Appartements - Klopeiner See

Mírné klima, jižní vkus, nejteplejší jezero ke koupání v Evropě s kvalitou pitné vody, malebná příroda a okolo horské masivy, to je Klopeiner See (Klopeinské jezero) v jižním Rakousku (Korutany)

8.10.2020

Tisková Zpráva Alpin Resort Eisenerz

Další rozvojová fáze Alpin Resort Eisenerz je před realizaci. Před novináře regionálního deníku Kleine Zeitung to oznámil Gerhard Brix, jednatel Alps Residence a spoludeveloperem Erzberg Alpin Resort.

29.5.2019

Ceny apartmánů tzv. „druhého bydlení“ na Šumavě se blíží 100.000 Kč/m2

Apartmány tzv. „druhého bydlení“, tedy rekreační apartmány sloužící buďto pouze pro osobní rekreaci anebo také i k dalšímu pronájmu, se těší stále většímu zájmu českých klientů.

15.4.2019